Geologo kelionės

Geologo kelionės

 Vilnius-Skališkių ola-Ladakalnis-Palūšė- Romnesa-Vilnius

 

 

Skališkių ola (Liucionių arba Verkiančią)- kur susipažinsime su unikaliu geologiniu paminklu, sudarytu net iš 3 dalių. Išgirsime verkiančios olos legendą, o adrenalino mėgėjai galės išbandyti jėgas pereidami vieną seniausių žinomų beždžionių tiltų per Neries upę.

 

Ladakalnis– 176 m aukščio virš jūros lygio kalną, stūksantį Šiliniškių gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys.

 

Lietuvos vanduo-aptarsime požeminio vandens veiklą, sužinosime Lietuvos gamtinę istoriją vėlyvuoju ledynmečiu ir poledynmečiu, kaip susiformavo mūsų šalies ežerai ir upės.

 

Senieji Lietuvos gyventojai– išgirsime kokie buvo pirmieji Lietuvos gyventojai, kokia gamtinė aplinka juos supo.

 

Šakočių kepykla-restoranas „Romnesa” – Europos kulinarinio paveldo tinklo narė. Vyks šakočių kepimo demonstracija, šakočių degustacija.

Nuo Jūsų mokyklos išvykstame apie 8.15 val. Į Vilnių grįžtame apie 17 val.

Į išvyką Jūs vyksite patogiu 49 arba 55 vietų autobusu.

Minimalus vykstančiųjų skaičius yra 35 asmenys.

Išvykos metu Jus lydės mūsų gidas geologas Jonas.

Išankstinė registracija tel.: +370 677 10634 arba el. paštu: aukstaitijos@gmail.com

 

  

Jonas Šečkus – geologas, geologijos mokslų daktaras, tiria Baltijos jūrą, sukūrė geologinius jos raidos (4D) modelius. Jonas yra Lietuvos geologų sąjungos pirmininkas, Geologijos įmonių asociacijos direktorius, Klaipėdos universiteto ir Vytauto Didžiojo universitetų lektorius, aktyviai dalyvaujantis geologijos mokslo sklaidos veikloje, žiniasklaidoje, televizijoje, radijo stotyse.

2018 m. įkūrė “Geologo kelionės” facebook’o puslapį ir organizuoja geologines ekskursijas Vilniuje ir jo apylinkėse bei visoje Lietuvoje, kuriose supažindina plačiąją visuomenę su geologijos mokslu, jo paskirtimi, gamtine mūsų krašto istorija.

Jonas Šečkus nuolat pabrėžia, kad žmonės privalo žinoti ir suprasti savo valstybės dabartį ir istoriją. Ragina žmones pažinti ne tik žmonijos raidą, bet ir istoriją, kuri apima visą Žemės raidą – 4,6 milijardų metų per kuriuos įvyko daugybė pačių neįtikinamiausių gamtinių reiškinių vėliau nulėmusių ir žmogaus gyvenimą, veiklą, kultūrą ir net galbūt psichologinę savijautą ar socialines problemas.

 

Ekskursija “Utenos gamtos paminklai”

Ekskursija vyksta Utenos rajone, aplankant tris svarbiausius rajono gamtinius-istorinius paminklus: Kartuvių kalną (Vyžuonų ozas), Šeimyniškių konglomerato uolą, Šeimyniškių piliakalnį, Alaušo ežerą. Ekskursijos metu susipažinsime su ledynmečiu vykstančiais gamtiniais procesais, suprasime ledynų aplinką, sužinosime kokie gyventojai gyveno ledynmečio pabaigoje ir kaip jis lėmė vėlesnių gyventojų buitį, politiką, gynybą.

Ekskursijos trukmė – 4 val. + važiavimo ir pietų laikas. Kaina 120 Eur/grupei. Kaina be transporto ir pietų. Pietūs galimi sodyboje „Alaušo slėnis“, tik reikia susitarti iš anksto.

 

 

Ekskursija “Aukštaitijos ežerų labirintais”

Aplankysime: Lūšių ežero pakrantę (apie 2 km žygis pėsčiomis), Ladakalnį, Ginučių piliakalnį, Ginučių malūną, Medžiukalnio šaltinį.

Kviečiame pakeliauti po vieną iš paslaptingiausių Lietuvos gamtinių kampelių – Aukštaitijos nacionalinį parką. Ne vienas esame čia buvę, ne vienas stovyklavę, todėl tikrai bus įdomu sužinoti, kaip gamta sukūrė tokią neaprėpiamą gausybę ežerų. Visi jie tarsi susiję į melsvą perlų vėrinį, o jų krantai, sąsmaukos, pusiasaliai ir salos klaidina begaliniame labirinte. Ekskursijoje susipažinsime su unikaliu paskutiniojo apledėjimo pakraščiu, kalvomis ir daubomis, Aukštaitijos ežerų raida, pelkėmis ir šlapynėmis. Informacijos vėl bus daug, o išsiskirsime pasilikę sau mįslių ateičiai.

Ekskursijos trukmė: apie 5 val. Kaina 120 Eur/grupei. Kaina be transporto.

 

 

 

Ekskursija “ Ledyno pakraščio didybė

Lietuvoje nematyti ledyno paliktų ženklų neįmanoma. Jie yra visur – mūsų paviršius nuklotas priemoliu ir priesmėliu, smėliu, moliu ir rieduliais, kurie yra susiję su tiesiogine ir netiesiogine ledyno veikla. Išraiškingiausios gamtovaizdžio vietos susikūrė ilgiau apsistojusiame ledyno pakraštyje. Galingi tirpstančio ledo srautai graužė ir lygino dubumas, formuodami terasas, sanpilas ir kalvas. Vienas iš gražiausių paskutiniojo apledėjimo pakraščių – Aukštaitijos nacionaliniame parke. Susitikę Palūšėje pasivaikščiosime Lūšių ežero pakrante, perlipsime per griovų išvagotus duburius, pasikalbėsime apie ežerų gimimą, klestėjimą ir mirtį, ledynines sąnašas, prakalbinsime velnio neštus ir pamestus riedulius.

Trukmė – apie 2,5-3 val. Kaina 80 Eur/grupei. Jeigu reikalinga, transportas užsakomas atskirai.

 

         

 

Neradote sau įdomaus maršruto? Susisiekite su mumis geologokeliones@gmail.com arba tel. 865616099 ir surengsime geologinę kelionę po Jums įdomias vietas arba tiesiog Jūsų kieme!

Taip pat kviečiame sekti mus Facebook tinkle: https://www.facebook.com/Geologokeliones/

Iki greito 😉