Menų rezidencija

„Menų rezidencija Palūšėje“ – tai puiki vieta pradedantiems ar ir toliau sėkmingai kuriantiems menininkams reziduoti ir kurti. Poilsiavietė „Žvejo krantas“ turi patrauklias erdves, tinkamas kurti ar organizuoti įvairių meno rūšių plenerams, knygų pristatymams, paveikslų, fotografijų ir kitokių dirbinių parodoms.

 

Menininkės Jurgitos Renciavienės tapybos paroda „Burtai. Mitai. Alegorijos“

2023 m. gegužė. Savo ryškią, drąsią bei kiek mistišką tapybos darbų parodą pristatė dailininkė Jurgita Rencevienė. Parodos pavadinimas „Burtai. Mitai. Alegorijos“ puikiai perteikia paveikslų tematiką. Menotyrininkai kalba, kad Jurgitos „drobės yra užpildytos drąsiomis spalvų kombinacijomis, sugebant suvaldyti spalvų diapazoną nuo karščiu alsuojančių iki žiemos speigais šaldančių atspalvių.

 

Daugiau informacijos ir nuotraukų

 

Juvelyro Arvydo Rancevo kūrinių paroda

2023 m. gegužė. Savo juvelyrinius dirbinius pristatė juvelyras Arvydas Rancevas. Papuošalai unikalūs, dvelkiantys šiluma, traukiantys savo magija.

    

                         

 

Živilės Kropaitės-Basiulės knygos #FainiausiaPasaulyMočiutė. Prisiminimai apie gyvenimą pokariu ir partizaninį judėjimą“ pristatymas

2023 m. gegužė. Živilė Kropaitė-Basiulė pristatė savo knygą, kurioje perteikiama skaudi močiutės Onos Butrimaitės-Laurinienės patirtis, išgyvenimai, tremties, įkalinimo prisiminimai, keturių brolių partizanų netekties skausmas ir tai, kas jai padėjo išgyventi.

   

 

Meno projektas, tarptautinis menininkų pleneras „Vaizduotė ant vandens 2“

2022 m. rugsėjis. Meno projektas, tarptautinis menininkų pleneras „Vaizduotė ant vandens 2“. Tai jau antrasis Tapytojo, keliautojo, fotografo bei rašytojo Mariaus Abramavičiaus-Neboisia rengiamas renginys, vienijantis skirtingose medijose kuriančius menininkus.

Daugiau informacijos:

Straipsnis “Palūšėje vykęs tarptautinis meno projektas „Vaizduotė ant vandens 2“ pritraukė aibę menininkų”

Video “Vaizduotė ant vandens 2”

 

Mariaus Abramavičiaus-Neboisia knygos „Šiaurinės Šišilos polėkiai“ pristatymas

2022 m. birželio 4 d. Palūšėje, “Žvejo kranto” poilsiavietėje Marius Abramavičius-Neboisia pristatė savo knygą „Šiaurinės Šišilos polėkiai“.

Video ištrauka iš renginio

 

Antano Šilkūno knygos „Laimės trupiniai“ pristatymas

2021 m. rugsėjis. Antano Šilkūno pirmosios knygos „Laimės trupiniai“ pristatymas.

Antanas Šilkūnas – tai rekordiškai ilgai radijo eteryje dirbantis žmogus, mėgstantis ir mylintis kalbinti žmones bei rankioti istorijas bei legendas, Palūšės regatos balsas ir aistringas žvejys, Keliautojas ir namisėda, tėvas ir sūnus, praktikuojantis kulinaras ir be proto mėgstantis tiesiog gyventi, pristatė savo irmąją knygą “Laimės trupiniai”. „Knygoje „Laimės trupiniai” išbarstyti vaizdingiausi gyvenimo dokumentiniai kadrai, dosniai papuošti nevegetariškomis detalėmis ir šiltu humoru.“

Straipsnis “Atviras su savo prisiminimais”

 

Algimantos Pabedinskienės pirmojo eilėraščių rinkinio pristatymas

 

2021 m. liepa. Algimantos Pabedinskienės poezijos vakaras „Eiliuoti dialogai su skaitytoju“ ir pirmojo autorės eilėraščių rinkinio pristatymas.

Straipsnis “Vakaras melancholiškų atostogų ritmu…”

 

Menų pleneras-ekspedicija „Vaizduotė ant vandens“

2021 m. gegužė – birželis. Ažvinčių meno centro (AMC) organizuotas kultūrinis renginys – menų pleneras-ekspedicija „Vaizduotė ant vandens“ ir „Orakulas“. Plenero organizatorius ir idėjos autorius – menininkas, aitvarų meistras „užupietis” Marius Abramavičius-Neboisia.

Straipsnis “Intriguojanti vaizduotė ant vandens Ignalinos krašte”

Daugiau informacijos ir nuotraukų

 

2020 m. liepa. Sauliaus Paukštės dirbinių paroda „Karantinas“

Straipsnis “Kada tinkamiausias metas kurti? Ogi per karantiną!”

 

2019 m. lapkritis. Sauliaus Paukštės dirbinių paroda „Hobis“

Straipsnis “Aukštaitijos verslo centre – mokslo ir kūrybos sintezė”