Projektai ir socialinės iniciatyvos

Parama Ukrainos Vinicos regionui.

UAB Aukštaitijos verslo centras kartu su partnere VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centru pasirašė bendradarbiavimo – humanitarinės pagalbos teikimo susitarimą su Ukrainoje veikiančia nevyriausybine organizacija „Molfar“. http://molfar.org  https://www.facebook.com/molfar.org/

Parama renkama Vinicos regionui, kur pagalba teikiama ne tik sužeistiems kariams ir civiliams, bet ir pabėgėliams, kurie į Vinicą atvyko iš kitų, smarkiai bombarduojamų regionų ir prisiglaudė įvairiose viešose vietose: valstybiniuose pastatuose, mokyklose, universitetuose.

Reikalingos priemonės:

 • Vaistinėlės / Pirmosios pagalbos rinkiniai;
 • Vaistinėlės papildymo reikmenys: bintas, sterilūs tvarsčiai, turniketai ir pan.
 • Lankstūs įtvarai galūnių imobilizavimui;
 • Ilgo galiojimo maisto produktai: įvairūs konservai, kava, arbata, kakava, vitaminizuotos arbatos ir kitas paruoštas valgyti maistas;
 • Mobilūs mygtukiniai telefonai su krovikliais, planšetės, nešiojamieji kompiuteriai, racijos ir kt.
 • Karinė/turistinė apranga, termorūbai, lietpalčiai, kamufliažinės pelerinos, kariniai batai.
 • Miegmaišiai, antklodės, turistiniai kilimėliai/paklotai.
 • Higienos priemonės: drėgnos servetėlės, dantų pasta, dantų šepetukai, skutimosi peiliukai ir kt.

Parama renkama nuolat.

Palūšėje, Ignalinos r. Lūšių g. 21,

Vilniuje, Labdarių g. 5, 4 aukštas.

 

„Kartu galime daugiau“ – mokymai smurto prieš moteris artimoje aplinkoje problematikai

2022 m. gruodžio 15 dieną Ignalinoje vyko Nyderlandų Karalystės ambasados ir UAB Aukštaitijos verslo centro organizuoti mokymai „Kartu galime daugiau“, kurie buvo skirti smurto prieš moteris artimoje aplinkoje problematikai. Mokymuose dalyvavo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų krizių centro skyriaus, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro darbuotojai bei Ignalinos policijos komisariato pareigūnai. Mokymus vedė ir savo žiniomis bei patirtimi dalijosi lektorė Algimanta Pabedinskienė.

    

 

 

Projektas „Vaizduotė ant vandens 2“ – aitvarų dirbtuvės Palūšėje.

2022 m. rugpjūčio 25 d. UAB Aukštaitijos verslo centras bendradarbiavo įgyvendinat projektą „Vaizduotė ant vandens 2“ ir kartu Palūšės bendruomene ir Ažvinčių meno centru organizavo aitvarų dirbtuves Palūšėje. Šventės metu dalyviai buvo mokomi pasidaryti aitvarus, galėjo juos papuošti ir leisti drauge su aitvarais-vėliavomis, kurie buvo keliami iš laivų virš Lūšių ežero. Dirbtuvėse dalyvavo ir Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų auklėtiniai, kurie smalsiai klausėsi aitvarų atsiradimo istorijos, jų gamybos subtilybių, o vėliau smagiai pasiplaukiojo laivu, maudėsi ežere.

Daugiau informacijos

 

Projektas „Vaizduotė ant vandens“ – aitvarų dirbtuvės Palūšėje.

2021 m. birželio 21 d. UAB Aukštaitijos verslo centras bendradarbiaujant su menininku ir aitvarų meistru Mariumi Abramavičiumi-Neboisia organizavo aitvarų dirbtuves, kuriose galėjo dalyvauti visi norintys ir kurti aitvarus – buvo mokomi pasidaryti aitvarus, o  vėliau jie prisijungė prie laivų ekspedicijos ežere. Į aitvarų dirbtuves buvo pakviesti Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų auklėtiniai, kurie ne tik išmoko ir pasigamino po savo aitvarą, bet draugiškai praleido dieną bendraudami su garsiais menininkais ir pramogaudami.

Daugiau informacijos

Straipsnis “Virš Lūšių kilo aitvarai”

 

Projektas „Renkuosi šiuolaikišką profesiją“ (kodas Nr.08.6.1-ESFA-T-927-01-0232)

2020 m. liepa – rugpjūtis. UAB Aukštaitijos verslo centras teikė paslaugas įgyvendinant vietos plėtros projektą „Renkuosi šiuolaikišką profesiją. Projekto tikslas – pagerinti Švenčionių miesto ekonomiškai neaktyvių jaunų žmonių įsidarbinimo galimybes suteikiant jiems profesinių įgūdžių. Tikslinė grupė: ekonomiškai neaktyvūs asmenys, jauni 14–29 metų amžiaus Švenčionių miesto gyventojai
UAB Aukštaitijos verslo centras organizavo mokymų sesijas, derinant teorines žinias su praktiniais užsiėmimais, supažindinti su šiomis profesijomis:

 • multimedijos ir kompiuterinis dizaineris;
 • interjero apipavidalintojo profesija;
 • fotografo profesija.

 

Projektas „Verslo kūrimo pradžios žingsniai“ (kodas Nr.08.6.1-ESFA-T-927-01-0230)

2020 m. rugpjūtis. UAB Aukštaitijos verslo centras teikė paslaugas, įgyvendinant vietos plėtros projektą „Verslo kūrimo pradžios žingsniai“. Projekto tikslas – skatinti kurti verslą Švenčionių mieste siekiant pagerinti gyventojų įsidarbinimo galimybes. Projekto tikslui pasiekti keliamas uždavinys – didinti savarankiškai veiklą vykdančių gyventojų ir MVĮ skaičių Švenčionių mieste.

UAB Aukštaitijos verslo centras organizavo mokymus temomis:

 • „Verslumas: įgimta ar įgyta?“,
 • „Idėjų generavimas“ ,
 • „Verslo organizavimo formos, teisinė aplinka“,
 • „Finansų ir rizikos valdymas“,
 • „Kainodaros sudarymo technikos“
 • „Finansinės ir buhalterinės apskaitos pagrindai“ ir kt.

 

Bendruomeninis prieškalėdinis renginys Švenčionių rajono vaikams

 2018 m. gruodžio  22–23 d. UAB Aukštaitijos verslo centras kartu su Nyderlandų Karalystės ambasada bei Nyderlandų NATO kariais organizavo bendruomeninį prieškalėdinį renginį Švenčionių rajono vaikams. Stovykloje Meironyse dalyvavo nuo 12 iki 16 m. amžiaus vaikų iš socialinės rizikos ir labiau skurstančių šeimų bei Nyderlandų Karalystės karių iš jungtinių priešakinių NATO pajėgų. Renginio tikslas – palaikyti ryšius tarp NATO ir vietos bendruomenių, ypač prasčiau besivystančiuose šalies regionuose, supažindinti vaikus su kasdienine kario duona.

Daugiau informacijos: Kalėdinės pramogos vaikams

 

Krepšinio turnyras 3×3

2018 m. lapkričio 29 d. UAB „Aukštaitijos verslo centras“ kartu su Nyderlandų karalystės ambasada, Nyderlandų, Vokietijos bei Čekijos NATO kariais bei Švenčionėlių Mindaugo gimnazija organizavo krepšinio turnyrą 3X3. Renginio tikslas – skatinti jaunimą aktyviai sportuoti pasitelkiant originalią priemonę, kartu išskirtinė galimybė krepšinio šventėje dalyvaujantiems mokiniams, mokytojams bei bendruomenei susipažinti su šiuo metu Lietuvoje tarnaujančiais NATO kariais, iš pirmų lūpų išgirsti pasakojimus apie išskirtinę profesiją bei vizitą Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

NATO karių iššūkis gimnazistams

NATO enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania